Projekt Sami strona główna

29 stycznia 2013

SUKCES Projektu SAMI!!!

20 tyś. zł dla DCW. Projekt Sami jednym z najlepszych w Polsce.

Darłowskie Centrum Wolontariatu może pochwalić się ogromnym sukcesem. Wczoraj wieczorem w Warszawie, podczas uroczystej Gali Podsumowującej Program Działaj Lokalnie VII – Dorota Kuriata – prezes stowarzyszenia odebrała trzy, znaczące wyróżnienia. Pierwsze – za Projekt SAMI. Teledysk darłowskich wolontariuszy uznany został za świetną kampanię promocyjną, dobrą praktykę, wyzwalającą pozytywną, społeczną energię. Nagrodę pieniężną w kwocie 10 tyś. zł D. Kuriacie wręczył Paweł Łukasiak – prezes Akademii Filantropii w Polsce. Drugie wyróżnienie, w tej samej kwocie przyznano dobrej praktyce pn.: Wędrując po powiecie sławieńskim z programem Działaj Lokalnie – za stałą rubrykę w lokalnej gazecie – Obserwator Lokalny. Łącznie sumą 20 tyś. zł – zostanie zasilone konto darłowskiego stowarzyszenia, które niejednokrotnie udowodniło, że realizowane przez nie akcje są strzałem w dziesiątkę.

Ostatnia nagroda – przyznana została w Ogólnopolskim Konkursie „Opowiedz”, dla OSP Malechowo w kategorii – miejsce. Strażacy otrzymali dofinansowanie w ramach programu Działaj Lokalnie. W 2012 roku wyremontowali swoją jednostkę, nadając jej nowoczesny wygląd. Przygotowali, krótki film z autorskim podkładem muzycznym (to z pewnością miało ogromny wpływ na wygraną) i zdobyli 1200 zł oraz tytuł Zwycięzców „OPOWIEDZ” za opowiedzenie swojego projektu.

Darłowskie Centrum Wolontariatu postrzegane jest jako jedno z prężniej działających w Polsce. Potrójny sukces jest dowodem na to, że działania darłowskich wolontariuszy dostrzegane są w Polsce, nagradzane i podawane jako wzór, dobry przykład budowania aktywności społecznej lokalnie.

Wolontariuszom gratulujemy.

 

4 grudnia 2012

Projekt SAMI - zaśpiewają dla Mikołaja

Projekt Sami - czyli utwór Wolontariusz do muzyki grupy Sami, do którego teledysk zrealizowali darłowscy wolontariusze w marcu 2012 roku, integrując różne środowiska. W teledysku udział wzięło blisko 300 wolontariuszy, którzy po raz kolejny udowodnili, że chcieć oznacza móc. Szeroko na ten temat można poczytać na oficjalnej stronie Projektu SAMI pod adresem www.sami.darlowo.pl

W trakcie największej imprezy mikołajkowej w regionie - czyli Darłowskiej Laponii Świętego Mikołaja będziemy mogli po raz ostatni w tym roku, wspólnie odśpiewać tekst piosenki - która była niepodważalnie darłowskim hitem tego roku. Już 9 grudnia - niedziela, scena przed ratuszem - Darłowo - zaśpiewaj razem z nami ... "nie jesteś sam„ - niech nas usłyszą!

 

Zobacz teledysk http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=L_fZRlyALCc#!

 

Zobacz kulisy powstawania teledysku: http://www.youtube.com/watch?v=kA8KwOXYb28

 

4 maja 2012

Słowa uznania za Projekt SAMI dla darłowskich Wolontariuszy – Burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz chwali dobrą robotę:)

Trzy godziny przed oficjalną Premierą Teledysku Wolontariusz (SAMI) nasz teledysk obejrzał Burmistrz Darłowa – Arkadiusz Klimowicz. Był chyba mile zaskoczony efektem końcowym – i zadowolony z darłowskiego teledysku. SAMI zobaczcie – w dziale Wideo!

 

4 maja 2012

Wyborna Premiera – artykuł Tomasza Turczyna z Dziennika Bałtyckiego.

Dziennik Sławieński – 4 maja 2012, str. 10.

 

4 maja 2012

Głos Koszaliński/Głos Sławna i Darłowa – 4 maja 2012, str. 4.

Artykuł Rafała Nagórskiego – Wolontariusze w teledysku.

 

2 maja 2012

Wiadomości (Bezpłatny Biuletyn Królewskiego Miasta Darłowa) - kwiecień 2012 Nr 4 (114) - strona 3. Artykuł pt.: Teledysk ludzi wielkich serc.

 

29 kwietnia 2012
PREMIERA TELEDYSKU WOLONTARIUSZ – relacja

26 kwietnia 2012 roku przy sali pełnej publiczności odbyła się oficjalna Premiera Teledysku Wolontariusz do muzyki Zespołu SAMI. Wideoklip jest wspólnym dziełem bohaterów i twórców (wolontariuszy Darłowskiego Centrum Wolontariatu) akcji pn. Projekt SAMI. W trwającym 4 minuty teledysku wystąpiło indywidualnie około 150 osób w różnym wieku, które reprezentują Kluby Wolontariusza działające w Darłowie i okolicach. Dodatkowo do projektu zaproszono przedstawicielki działającego w mieście klubu Amazonki oraz klub Emeryta, a także darłowski oddział WOPR Powiatu Sławieńskiego z siedzibą w Darłowie. Stowarzyszenia te aktywnie wspierają niemalże wszystkie akcje wolontarystyczne organizowane przez DCW.

W trwającej blisko 40 minut Premierze, na wstępie zapoznano widzów z główną ideą Projektu Sami – czyli kampanią promocyjną na rzecz pozyskiwania środków z 1% podatku. Następnie przedstawiono twórców i bohaterów akcji i zaprezentowano po raz pierwszy Teledysk Wolontariusz. Wzruszeni, i zaskoczeni efektem końcowym widzowie swoje uznanie wyrazili gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Tuż po tym, na scenie pojawiło się blisko 60 wolontariuszy, którzy na żywo odśpiewali utwór Zespołu SAMI zarażając pozytywną energią przybyłych gości. Na koniec, w krótkim filmie pokazano w jaki sposób powstawał teledysk, jak dużą kreatywnością, zaangażowaniem i oddaniem wykazali się bohaterowie klipu – 19 marca 2012, kiedy to kręcone były ujęcia do teledysku. Przypomnijmy, że zdjęcia do wideoklipu były realizowane w Gościńcu Darłowo dzięki uprzejmości państwa Jolanty i Stanisława Ślązaków – właścicieli obiektu.

Wykonawcą teledysku jest Agencja Reklamowa – Dom Produkcyjny KREATYWNIE.ORG – Marcin Golik z Koszalina.  Autorem pomysłu kampanii promocyjnej na rzecz idei przekazywania 1% podatku na Darłowskie Centrum Wolontariatu jest Magdalena Burduk, która wraz z Dorotą Kuriatą (prezes DCW) wcieliły ją w życie.

Wszelkie informacje na temat Projektu SAMI dostępne są na oficjalnej stronie internetowej, którą wykonał Grzegorz ChmieleckiGCL.PLwww.sami.darlowo.pl

300 wolontariuszy, 1 cel – Teledysk Wolontariusz (SAMI) to trzeba zobaczyć! Zapraszamy do oglądania:

http://youtu.be/L_fZRlyALCc

Zapraszamy także do polubienia nas na facebook’u – www.facebook.com/SAMIdarlowo

 

28 kwietnia 2012

Pisali o naszym Teledysku: Głos Koszaliński, str. 3 - "Każdy dał z siebie wszystko". Sobota - niedziela 28-29 kwietnia 2012.

 

27 kwietnia 2012

Przedstawiamy kulisy powstawania Teledysku Wolontariusz grupy SAMI. Tak pracowaliśmy 19 marca 2012 roku w Gościńcu Darłowo. Dział wideo - Projekt SAMI – kulisy produkcji – oglądajcie…

 

26 kwietnia 2012

Teledysk Wolontariusz oraz materiały zza kulis możecie oglądać do woli w dziale WIDEO. Polecamy.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy w dniu dzisiejszym byli z nami.

 

25 kwietnia 2012

Serdecznie dziękujemy Piotrowi Mereckiemu (Radio Koszalin) za bezinteresowną pomoc jakiej udzielił nam przy realizacji Projektu SAMI.
To jego głos słyszycie w zapowiedzi Premiery:)

 

23 kwietnia 2012
Telefonicznie skontaktował się z nami jeden z członków zespołu SAMI (Michał Laksa). Chciał osobiście wyrazić słowa uznania, dla podejmowanych przez nas (wolontariuszy)  działań na rzecz idei bezinteresownego pomagania innym, świetnych działań promocyjnych i kreatywności darłowskiej młodzieży. Życząc powodzenia  tuz przed premierą zdradził nam wzruszającą historię tekstu piosenki WOLONTARIUSZ. Być może będzie okazja by ją opowiedzieć. Dziś możemy zdradzić tylko tyle, że jest to tekst powstały z wielkiej potrzeby. Z serca dla serc.

 

17 kwietnia 2012

Premiera Teledysku WOLONTARIUSZ – SAMI

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż prace nad Projektem SAMI dobiegają końca. Przypomnijmy… blisko miesiąc temu (19 marca 2012) 300 wolontariuszy działających w szeregach Darłowskiego Centrum Wolontariatu wzięło udział w nagraniach do teledysku WOLONTARIUSZ grupy SAMI. Akcja miała miejsce w Gościńcu Darłowo. Założeniami twórców Projektu było wyprodukowanie wideoklipu do utworu Wolontariusz (SAMI) angażując możliwie jak największą grupę osób, które na co dzień dobrowolnie pomagają innym. W ten sposób chcieli stworzyć kampanię na rzecz promocji idei przekazywania 1% podatku na rzecz Darłowskiego Centrum Wolontariatu.

26 kwietnia 2012 roku odbędzie się oficjalna Premiera Teledysku Wolontariusz.

Rozpocznie się ona o godzinie 18:00 w Darłowskim Kinie Bajka (ul. Morska 56). Podczas tego wydarzenia opowiemy o Projekcie Sami, zdradzimy kulisy powstawania klipu, przedstawimy bohaterów i twórców akcji oraz po raz pierwszy, oficjalnie zaprezentujemy teledysk.

Serdecznie zapraszamy bohaterów teledysku, ich najbliższych, przyjaciół, sympatyków lubiędarłowo, mieszkańców Darłowa oraz okolic a także wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Musicie to zobaczyć!

26 kwietnia 2012 – godzina 18:00, Kino Bajka w Darłowie.

Na Premierę zaprasza Darłowskie Centrum Wolontariatu.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na oficjalny funpage Projektu SAMI: http://www.facebook.com/SAMIdarlowo

na nasz kanał YOUTUBE: http://www.youtube.com/darlowoSAMI

a tuż po premierze na oficjalną stronę internetową: http://www.sami.darlowo.pl

 

2 kwietnia 2012

Przypomnijmy, Projekt SAMI – to kampania promocyjna na rzecz 1% realizowana przez 300 Wolontariuszy, członków Darłowskiego Centrum Wolontariatu. 19 marca 2012 w Gościńcu Darłowo kręcono zdjęcia do klipu wideo powstającego z inicjatywy DCW.  Wspólnie pracowaliśmy, bawiliśmy się, śpiewaliśmy i tańczyliśmy mając na celu jedno – tworzenie teledysku do utworu WOLONTARIUSZ grupy SAMI. Obecnie w agencji reklamowej kreatywnie.org – Marcin Golik trwają intensywne prace nad montażem klipu właściwego. Jednocześnie dzięki Grzegorzowi Chmieleckiemu - GCL.pl powstaje oficjalna strona internetowa Projektu SAMI, która już za kilka dni zostanie uruchomiona i będzie dostępna pod adresem www.sami.darlowo.pl Na kanale YouTube – pod adresem www.youtube.com/user/DarlowoSAMI można na bieżąco podglądać, krótkie filmiki ukazujące kulisy powstawania teledysku.  Zapraszamy także do polubienia naszego oficjalnego profilu na portalu społecznościowym facebook – www.facebook.com/SAMIdarlowo -  tu znajdziecie najświeższe wiadomości i ciekawostki o akcji. 

Informujemy ponadto, że oficjalna premiera teledysku będzie miała miejsce w drugiej połowie kwietnia, na którą już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy. Szczegóły w najbliższym czasie.

 

27 marca 2012

Trwają intensywne działania związane z tworzeniem strony www.sami.darlowo.pl
Do premiery będzie gotowa.

 

26 marca 2012

Projekt SAMI – na facebook. Najnowsze wiadomości, ciekawostki, relacje foto i wideo. www.facebook.com/SAMIdarlowo - polub nas.

 

24 marca 2012

Projekt  SAMI dostępny na youtube. Wpisz www.facebook.com/user/DarlowoSAMI i oglądaj nasz kanał - tam najnowsze wideorelacje.

 

22 marca 2012

Grzegorz Chmielecki – GCL.pl zgodził się nieodpłatnie wykonać dla Projektu SAMI stronę internetową. Bardzo się z tego cieszymy i serdecznie dziękujemy.

 

21 marca 2012

Każdego dnia otrzymujemy gratulacje i słowa uznania dla naszego Projektu SAMI – oto jedne z nich:
gratulacje aż zza dużej wody z USA - od samego  oficjalnego tłumacza Baracka Obamy – Vala Chlebowskiego /  tłumacza z Departamentu Stanu USA:
Gratulacje, Dorota!
Milo zobaczyc, jak skutecznie dzialasz! I widze, ze amerykanska fundacja nadal Was popiera.
Ciekawe bedzie uslyszec te piosenki w wykonaniu wolontariuszy.
All the best,
Waldek Chlebowski

 

21 marca 2012 roku

Darłowskie Centrum Wolontariatu w miniony poniedziałek (tj. 19 marca 2012) realizowało jedno z największych przedsięwzięć w historii swojej działalności. A to za sprawą otrzymanego dofinansowania ze środków Programu „Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce.
Dorota Kuriata (prezes DCW) i Magdalena Burduk (Biuro Promocji Miasta Darłowa) wymyśliły, opracowały i otrzymały dofinansowanie na realizację promocji kampanii na rzecz 1% prowadzonej przez Ośrodki Działaj Lokalnie w 2012 roku. Za otrzymaną kwotę (4.500 zł) nakręcą klip wideo zachęcający odbiorców do przekazania na rzecz Darłowskiego Centrum Wolontariatu 1% podatku. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczane są m.in. na wsparcie działań lokalnych, na stypendia dla zdolnych wolontariuszy pochodzących z rodzin niezamożnych a także na pomoc dla chorych dzieci z regionu.
Projekt SAMI - tak brzmi oficjalna nazwa tego przedsięwzięcia  a to z uwagi na to iż:
-  SAMI wolontariusze śwpiewają tekst piosenki,
-  w klipie wystąpią tylko SAMI wolontariusze,
-  w teledysku wykorzystano utwór „Wolontariusz" grupy SAMI,
-  SAMI pozyskaliśmy środki na ten cel,
-  SAMI się zaangażowaliśmy w tą akcję,
-  SAMI zrealizujemy teledysk,
-  i pod taką marką będziemy go promować.  
Realizacja klipu była dużym przedsięwzięciem. Obie panie wciągnęły bowiem do jego realizacji jak największą liczbę wolontariuszy działających w Darłowie a zdobyte środki są kwotą minimalną.
- W chwili obecnej możemy zdradzić, że w regionie działalności DCW działa ponad pół tysiąca ludzi dobrej woli - do 3,5 min teledysku zaangażowano ponad połowę z nich. Dlatego też organizacyjnie -było to duże przedsięwzięcie. W ciągu tak krótkiego czasu chcemy pokazać zasoby ilościowe wolontariatu, zobrazować to, że wolontariuszem może być każdy bez względu na wiek a co najważniejsze, że razem możemy więcej, lepiej i mocniej a dzielenie się z innymi może sprawiać radość, nieść pomoc i pomnażać dobro - a jednym ze sposobów wsparcia i pomocy może być przekazanie nam swojego 1% podatku.
Przez ostatnie dwa miesiące trwały intensywne przygotowania. Najtrudniejszym ale zarazem najważniejszym było otrzymanie zgody na wykorzystanie utworu Wolontariusz grupy SAMI. Udało się - dodaje Dorota Kuriata, a zespół osobiście się z nami skontaktował życząc powodzenia.
Zaprosiliśmy partnerów, skrzyknęliśmy wolontariuszy i w miniony poniedziałek (tj. 19 marca 2012) - kręciliśmy teledysk mówi M. Burduk.  Działania te dzięki wsparciu koordynatorów wolontariatu Lokalnej Sieci Wolontariatu poprzedzone były próbami, w których wolontariusze z Darłowa i okolic przyswajali sobie tekst i trenowali śpiew.
Więcej na ten temat będziemy zdradzać po zmontowaniu teledysku (agencja reklamowa KREATYWNIE.ORG), który z czasem będzie miał swoją oficjalną premierę.
Za okazaną pomoc i wsparcie dziękujemy: wszystkim WOLONTARIUSZOM, państwu Jolancie i Stanisławowi Ślązakom - Gościniec Darłowo, Miastu DARŁOWO, Radiu Koszalin oraz Zespołowi SAMI.
Więcej na ten temat już wkrótce.
Musisz to zobaczyć! Zwiatun i relacja dostępne w dziale wideo

 

17 marca 2012

Darłowskie Centrum Wolontariatu rozpoczyna realizację jednego z największych przedsięwzięć w historii swojej działalności. A to za sprawą otrzymanego dofinansowania ze środków Programu „Działaj Lokalnie" Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce.
Dorota Kuriata (prezes DCW) i Magdalena Burduk (Biuro Promocji Miasta Darłowa) wymyśliły, opracowały i otrzymały dofinansowanie na realizację promocji kampanii na rzecz 1% prowadzonej przez Ośrodki Działaj Lokalnie w 2012 roku. Za otrzymaną kwotę (4.500 zł) pragną nakręcić klip wideo zachęcający odbiorców do przekazania na rzecz Darłowskiego Centrum Wolontariatu 1% podatku. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczane są m.in. na wsparcie działań lokalnych, na stypendia dla zdolnych wolontariuszy pochodzących z rodzin niezamożnych a także na pomoc dla chorych dzieci z regionu.
Realizacja klipu jest dużym przedsięwzięciem. Obie panie pragną bowiem wciągnąć do jego realizacji jak największą liczbę wolontariuszy działających w Darłowie a zdobyte środki są kwotą minimalną.
- W chwili obecnej możemy zdradzić, że w regionie DCW działa ponad pół tysiąca ludzi dobrej woli – do 3,5 min teledysku postaramy się wciągnąć ponad połowę z nich. Dlatego też organizacyjnie – jest to duże przedsięwzięcie. W ciągu tak krótkiego czasu chcemy pokazać zasoby ilościowe wolontariatu, zobrazować to, że wolontariuszem może być każdy bez względu na wiek a co najważniejsze, że razem możemy więcej, lepiej i mocniej a dzielenie się z innymi może sprawiać radość, nieść pomoc i pomnażać dobro – a jednym ze sposobów wsparcia i pomocy może być przekazanie nam swojego 1% podatku.
Przez ostatnie dwa miesiące trwały intensywne przygotowania. Najtrudniejszym ale zarazem najważniejszym było otrzymanie zgody na wykorzystanie utworu Wolontariusz grupy SAMI. Udało się – dodaje Dorota Kuriata, a zespół osobiście się z nami skontaktował życząc powodzenia.
Zaprosiliśmy partnerów, skrzyknęliśmy wolontariuszy i w najbliższy poniedziałek (tj. 19 marca 2012) – kręcimy teledysk mówi M. Burduk. W chwili obecnej dzięki wsparciu koordynatorów wolontariatu Lokalnej Sieci Wolontariatu trwają ostatnie próby, w których wolontariusze z Darłowa i okolic przyswajają sobie tekst i trenują śpiew.
Więcej na ten temat będziemy zdradzać po nagraniu teledysku, który z czasem będzie miał swoją oficjalną premierę.
Teledysk zrealizuje agencja reklamowa kreatywnie.org Marcin Golik z Koszalina.

PROJEKT SAMI: teledysk darłowskich wolontariuszy

 

17 marca 2012

W hotelu Apollo w Darłówku darłowskie Amazonki śpiewały tekst Wolontariusz grupy SAMI – próba generalna przed poniedziałkowym nagrywaniem teledysku. Relacja w dziale wideo.

 

15 marca 2012

Dziś w Internacie Szkoły morskiej odbyła się próba generalna uczniów z Darłowskiego Liceum oraz Zespołu  Szkół Morskich. Krótki filmik zamieszczamy w dziale wideo.

 

14 marca 2012

Teledysk będzie kręcony w Gościńcu Darłowo. Właściciele przychylnie podeszli do naszej prośby i udzielili nam wsparcia:) http://hoteldarlowo.pl/

 

13 marca 2012

Projekt SAMI – taką oficjalną nazwę będzie nosił projekt mający na celu wyprodukowanie teledysku Wolontariusz grupy SAMI. Dlaczego?
- SAMI wolontariusze śpiewają tekst piosenki,
- w klipie wystąpią tylko SAMI wolontariusze,
- w teledysku wykorzystano utwór "Wolontariusz" grupy SAMI,
- SAMI pozyskaliśmy środki na ten cel,
- SAMI się zaangażowaliśmy w tą akcję,
- SAMI zrealizujemy teledysk,
- i pod taką marką będziemy go promować.  

 

9 marca 2012

Dziś odbyło się spotkanie z szefami wszystkich Klubów Wolontariusza działających z DCW. Podzielono role i zadania niezbędne do produkcji teledysku. Trwają intensywne przygotowania.

 

2 marca 2012

Otrzymaliśmy maila od zespołu SAMI – oto jego terść:
Witamy,
Z przyjemnością przeczytaliśmy Państwa informację na temat wykorzystania piosenki „Wolontariusz” w promocji idei wolontariatu.
Niestety natłok obowiązków nie pozwoli nam wziąć udziału w kręceniu teledysku ale będziemy trzymać kciuki za powodzenie przedsięwzięcia.
Co do zgody na wykorzystanie z naszej strony nie ma oczywiście żadnego problemu.. Z naszej strony również możemy umieścić teledysk na naszej stronie i portalach, z którymi współpracujemy.

Z poważaniem,
W imieniu zespołu SAMI
 Marek Sajnóg

 

28 lutego 2012

Jest ostateczna decyzja co do zgody na wykorzystanie utworu Wolontariusz . Zespół Sami oraz Firma Fonograficzna "Box Music Bogdan Tyc" – wyraziły zgodę oraz udzieliły wsparcia w kwestiach dotyczących utworu. Zaczynamy realizację celu;)

 

14 lutego 2012

Działania zmierzające do wyprodukowania teledysku z udziałem darłowskich wolontariuszy – mocno zaangażowane. Magdalena Burduk i Dorota Kuriata dobierają partnerów do jego realizacji. Odbyło się spotkanie z firmą, która nakręci teledysk. Wstępnie omówiono scenariusz i podpisano umowę wstępną na jego realizację z Agencją Reklamową kreatywnie.org – Marcin Golik.

 

10 lutego 2012

Znamy zespół, który zgodził się na użycie i wykorzystanie ich utworu w teledysku darłowskich wolontariuszy. Jest to zespół SAMI, utwór WOLONTARIUSZ. Trwają ostatnie ustalenia z muzykami.
Tekst: DCW

 

5 lutego 2012

Kampania promocyjna na rzecz 1% realizowana przez Darłowskie Centrum Wolontariatu będzie obejmowała produkcję teledysku z udziałem jak największej, liczby wolontariuszy działających w DCW. Czas trwania teledysku około 3,5 minuty. Trwają intensywne prace nad doborem utworu oraz otrzymaniem niezbędnych zezwoleń na wykorzystanie utworu.
Tekst DCW

 

30 stycznia 2012

Kreatywny, zgrany duet KURIATA - BURDUK
Jak nas poinformowała Iwona Olkowicz - koordynator w Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce Darłowskie Centrum Wolontariatu otrzymało kolejne środki na  promocję realizowanych przez siebie działań.  A to za sprawą Doroty Kuriaty (prezes DCW) oraz Magdaleny Burduk (Biuro Promocji Miasta Darłowa). Obie pracują na rzecz promocji idei wolontariatu w regionie od lat z szeregiem sukcesów na koncie.  Warto przypomnieć chociażby projekt pn. Darłowska Laponia Świętego Mikołaja ich autorstwa.

Tym razem wymyśliły, opracowały, wypełniły i złożyły wniosek na konkurs o dofinansowanie kampanii na rzecz 1% prowadzonej przez Ośrodki Działaj Lokalnie w 2012 roku.  W ciągu czterech dni otrzymały odpowiedź, iż komisję konkursową przekonały do swojego pomysłu, a co za tym idzie otrzymały grant!
4500 zł - być może nie jest to wiele, ale która z darłowskich organizacji pozarządowych otrzymała środki na to by zachęcać społeczeństwo do przekazywania 1% swojego podatku i dzielenia się nim z innymi?
Duet Kuriata - Burduk nie chcą na razie zdradzać pomysłu, na realizację którego otrzymały środki. Dawkowanie informacji na ten temat - jest celowe. Zaskoczenie odbiorcy jest jednym z naszych zamiarów' - mówią wspólnie.
Zapewniają, iż kampania będzie innowacyjna na darłowskim rynku. Zaangażuje kilkunastu wolontariuszy w różnym wieku dostarczając biorącym w niej udział, sporą dawkę dobrej zabawy, pozytywnej energii i mnóstwa satysfakcji.
tekst: DCW

Projekt Sami KONTAKT facebook YouTube

Nagranie zrealizowano za pomocą dofinansowania ze środków Programu „Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

wspierali:

Działaj lokalnie Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności Darłowskie Centrum Wolontariatu BOX Music Sami Deja Vu kreatywnie.org Agencja Interaktywna GCL.pl Królewskie Miasto Darłowo